Etkinlikler

31.07.2013 | TechNarts California Eyalet Eczacılık Kurulu Kamu Toplantısında İTS’yi Anlattı


TechNarts California Eyalet Eczacılık Kurulu Kamu Toplantısında İTS’yi Anlattı
31 Temmuz 2013 / Skype / İNTERNET

Nart Bilişim Hizmetleri - techNarts Genel Müdürü Taha Yaycı, 31 July 2013 tarihinde California Eyalet Eczacılık Kurulu Kamu Toplantısına İnternet üzerinden katılarak İlaç Takip Sistemi (İTS) ile ilgili bir sunum yapmıştır.

Taha Yaycı öncesinde, 24 Haziran 2013 tarihinde gerçekleşen e-Şecere komite toplantısına da katılmış ve yapılan sunumun büyük ilgi görmesi sebebi ile bu komite toplantısına da davet edilmiştir.

Etkinlik Amerika’da uygulamaya geçirilmesi planlanan bir ilaç takip ve izleme sistemi ve bu konuda California eyaletinin önerdiği ile devletin önerdiği sistemlerin farklılıklarının tartışıldığı bir ortamda gerçekleşmiştir.

Yapılan sunumda Türkiye’deki durum ve İTS’nin detayları anlatılmış ve katılımcılardan gelen sorular yanıtlanmıştır. Sunumda ayrıca İTS ile California’nın önerdiği sistem karşılaştırılarak artılar ve eksiler tartışılmıştır. Büyük ilgi gören sunum sonrası techNarts California’ya davet edilmiş ve bir sonraki toplantıda bir sunum yapılması ve sistemin detaylarının anlatılması istenmiştir.

© 2013 TechN’arts. Tüm Hakları Saklıdır. TechN`arts: Teknoloji bir sanattır
Yasal Uyarı