Etkinlikler

09.06.2011 | Suudi İlaç Ajansı Heyetinin İTS için Türkiye Ziyareti


Suudi İlaç Ajansı Heyetinin İTS için Türkiye Ziyareti
7-9 Haziran 2011 / Ankara / TÜRKİYE

Suudi İlaç Ajansı yetkilileri İlaç Takip Sistemi (İTS) uygulamalarını yerinde görmek üzere İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü merkezine 7-9 Haziran 2011 tarihleri arasında ziyarette bulundular.

Toplantıya Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ekrem Atbakan, İlaç Eczacılık Genel Müdürü Dr. Saim Kerman ve Nart Bilişim (TechN’arts) Hizmetleri Genel Müdürü ve İTS Proje Koordinatörü Taha Yaycı katılmışlardır.

Toplantıda Taha Yaycı katılımcılara “İTS uygulamaları, süreçleri ve İTS ile edinilen tecrübeler”  konulu bir sunum yaptı, katılımcıların sorularını yanıtladı ve İTS ile ilgili gelecek hedeflerden bahsetti.
 
Yapılan toplantıdan sonra katılımcılar eczane ve hastane uygulamalarını yerinde görmek üzere Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesine ziyarette bulunarak İTS uygulamalarını incelediler. Hastane gezisinden sonra Neutec ilaç üretici firmaya da ziyarette bulunan katılımcılar üretici süreçlerini ve üretici İTS uygulamalarını da yerinde incelediler. 
 
Görüşmeler sonunda ziyaretçiler memnuniyetlerini ve teşekkürlerini ileterek İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğünden ayrılmışlardır.
© 2013 TechN’arts. Tüm Hakları Saklıdır. TechN`arts: Teknoloji bir sanattır
Yasal Uyarı